in

Што?Што?

ПОВТОРНИ ЛИ?! Симпсонови го предвидоа летот на Брансон во вселената пред седум години!

Британскиот бизнисмен Ричард Бренсон ја исполни својата животна желба и минатата недела успеа да лета до работ на вселената.

Авторите на популарната анимирана ТВ серија Симпсонови го предвидоа тоа патување во 2014 година.

Имено, корисниците на Твитер се потсетија на епизодата на Симсон „Војната на уметноста“ емитувана пред седум години, во која Бренсон гледа слика на ѕидот на неговото летало во бестежинска состојба.

Брансон, пионер на „вселенскиот туризам“, е првиот милијардер кој направи вселенско патување во вселенско летало направено од неговата компанија и со тоа го престигна својот американски ривал Џеф Безос, кој треба да изврши лет во вселената на 20 јули.

Симпсонови успеаја да предвидат идни настани неколку пати во повеќе од три децении емитување. Па претпоставија дека еден ден Доналд Трамп ќе стане американски претседател, тие ја предвидоа и епидемијата на ебола, како и појавувањето на Лејди Гага на Суперболот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote