in

ПОРНОГРАФИЈА И РОДИТЕЛСТВО! Родителите плаќаат отштета на својот син поради уништување на неговите порно филмови!

Овој 42-годишен маж ги обвини своите родители дека ја фрлиле неговата „незаменлива колекција“ вредна 25.000 долари.

Судија во американската држава Мичиген пресуди во корист на 42-годишен маж кој побарал од своите родители да платат отштета затоа што му ги уништиле филмовите за возрасни.

Дејвид Веркинг, кој живееше со неговите родители откако се разведе, ги тужеше затоа што ја уништиле неговата колекција, за која тврди дека вреди 25.000 долари.

Неговите родители му рекле да не внесува филмови во куќата.

Но судијата пресуди дека тие немаат право да фрлаат филмови во сопственост на нивниот син.

Веркинг живееше со неговите родители во Гранд Хевен, Мичиген, 10 месеци откако се разведе и се исели од куќата во која живееше со неговата сопруга.

Тој се исели во 2017 година и сега живее во Индијана.

Тој рече дека оставил голема и „незаменлива“ колекција списанија и филмови во куќата на неговите родители кога првично се иселил, а подоцна сфатил дека тие не постојат, објави холандскиот весник „Сентинел“.

Неговите родители рекоа дека не сакаат да му помогнат и да ги пренесат тие работи во Индијана, па ги фрлија.

Потоа Веркинг поднесе тужба во која тврди дека предметите биле уништени во април 2019 година.

Е-поштата што Веркинг ја разменил со неговиот татко вели дека биле уништени 12 кутии полни со порно филмови и две кутии полни со сексуални играчки.

Веркин рече дека во кутиите имало и 1.600 ДВД и касети. Во една е-пошта, таткото му напишал на Веркинг дека му направил услуга затоа што се ослободил од „тие работи“.

По изрекувањето на пресудата, адвокатот кој ги застапувал родителите изјавил дека работи на утврдување на штетата за која ангажирал експерт од Музејот за еротско наследство во Невада.

Семејството Веркинг мора да ги плати судските трошоци до средината на февруари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote