in

Знаете ли што работи синот на Осама бин Ладен? Никогаш нема да погодите!

Најстариот син на озогласениот терорист Осама бин Ладен откри дека е уметник во Соединетите Американски Држави. Омар бин Ладен вели дека уметноста за него претставува бегство од неговото минато, а инспирацијата ја црпи од убавите пејзажи од прекрасни пустини и фарми низ територијата на Америка.

39 годишникот, физички многу наликува на својот татко, но неговата идеологија е многу поразлична од онаа на Ал-Каеда, бидејќи тој е адвокат за мирот во светот.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote