in

Што?Што?

СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО, принц обвинет за силување малолетничка!

Вирџинија Џафри, Американка која тврди дека била донесена во Велика Британија на 17 години, каде била принудена да има сексуален однос со војводата од Јорк, поднесе тужба до судот во Њујорк, тврдејќи дека принцот ја малтретирал.

 

Џефри, која е една од жртвите на осудениот сексуален престапник и мултимилионер и банкар во Њујорк, Џефри Епштајн, тврди дека принцот Ендрју сексуално ја нападнал во Лондон и САД, што синот на британската кралица Елизабета упорно го негира тоа, пренесува Би -Би -Си.

 

Нејзината тужба пред судот во Њујорк се однесува на Законот за жртви на деца од 2019 година, со кој се проширија правата на жртвите да ги тужат насилниците за наводите што станаа застарени во период од една година, но тој рок беше продолжен до 14 август оваа година поради пандемијата Ковид -19.

Во тужбата се наведува дека војводата од Јорк ги принудила Џафри, тогаш Вирџинија Робертс, да имаат секс три пати, во лондонската куќа на соработничката на Епштајн, и во неговите домови на Менхетен и Девствените Острови.

Говорејќи за нејзините обвинувања за сексуална злоупотреба во 2019 година, принцот Ендрју рече дека тоа никогаш не се случило и дека не се сеќава дека имал средба со неа.

 

 

Принцот, исто така, порано рече дека жали за поврзаноста со американскиот финансиер, кој според официјалните извештаи извршил самоубиство во затвор додека го чекал почетокот на судењето за мамење и сексуална експлоатација на девојчиња, и дека длабоко сочувствува со жртвите на Епштајн.

Фондот на Џфри Епштајн за обештетување на жртвите на сексуална злоупотреба во неделата објави дека ја заврши својата работа, плаќајќи компензација за 150 лица во вредност од 121 милиони американски долари.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote