in

СКАНДАЛ! Nike го „избриша!“, Нејмар со НЕПРИСТОЈНА понуда кон вработената!

Nike, познат производител на спортска опрема, го раскина договорот со Нејмар во јуни минатата година, иако требаше да важи до 2022 година и Бразилецот да заработи околу 90 милиони евра.

Бразилецот наскоро потпиша договор со Puma, чиј модел и заштитно лице е денес, а Nike сега откри зошто решил да се раздели со Нејмар.

Вработена во таа компанија го обвини Нејмар за сексуален напад врз неа за време на спонзорски настан во Њујорк во 2016 година. Бразилецот наводно ја принудувал жената да има орален секс и ја затворил вратата во нејзината соба.

Кога таа некако успеала да избега, тој ја бркал низ ходникот, а подоцна тој ги отфрли сите обвиненија.

Работничката го пријавила инцидентот во 2018 година, а Nike покрена внатрешна истрага една година подоцна.

Нејмар одби да учествува во истрагата, па Nike веднаш го раскина договорот и така рече дека го смета Бразилецот за виновен, иако тој беше нивно заштитно лице 16 години.

Сепак, ова не е единствениот скандал со Нејмар затоа што манекенката го обвини за силување во хотелска соба во Париз, но тој потоа беше ослободен од сите обвиненија.

Тој тврди дека и платил на девојчето за патувањето во Париз, и дека таа се согласила да има сексуални односи, а бразилскиот суд пресуди во негова корист и ја осуди девојката за лажно сведочење.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote