in

Скудето, па разделба: Конте го напушти Интер!

Интер, новиот шампион на Италија, ја прекина соработката со тренерот Антонио Конте и за тоа му исплати околу седум милиони евра.

Договорот на Конте со Нероазурите траеше до јуни 2022 година, со плата од 13 милиони, но договор за разделба беше постигнат една година порано.

Симоне Инзаги и Масимилијано Алегри се наведени како најголеми кандидати за негов наследник.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote