in

СмешноСмешно Што?Што?

Се продава златна скулптура на распнатиот Kanye West! [ВИДЕО]

Аукциската куќа „Џулиен Беверли Хилс“ е домаќин на презентација и продажба на повеќе од 50 парчиња од некои од најценетите ѕвезди на современата уметност.

Уметници, меѓу кои Блек Ле Рат, Риск и Били Морисон, ќе настапат на изложбата „Степени на раздвојување“ подоцна овој месец, како и Пластик Хесус, анонимна британска sвезда.

Пластичниот Исус е најпознат по неговите провокативни улични инсталации, вклучувајќи го и шест-инчниот ѕид што го подигна околу холивудската ѕвезда Доналд Трамп во 2016 година.

Неговото парче со уметникот Џинџер, насловено како „Лажен идол – Кание Вест“, се најде на насловните страници низ светот кога беше поставено во Холивуд пред Оскарите во 2017 година.

Скулптурата ја прикажува Вест како распнат Христос, а околу вратот Вест носи златен накит со ликот на Исус Христос.

За прв пат ќе се најде во продажба на изложбата, по цена од 30.000 американски долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote