in

За најмалите – ЛЕДЕНКО домашен сладолед од цедевита и портокал (ВИДЕО)

Сладолед од кој вашите деца ќе бидат воодушевени.

Состојки:

  • 5-6 лажици цедевита
  • 500 мл. вода
  • 1 голем портокал (излупете и блендирајте)
    (шеќер, мед или некој друг засладувач ако е потребно)

Подготовка:

Измешајте цедевита во вода, а потоа додадете портокал и засладете ако е потребно. Истурете во калапи за сладолед или пластични чаши, ставете во замрзнувач и ќе имате убаво освежување за 3-4 часа. Уживајте.

https://youtu.be/KuP2hjNZvRk

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote