in

БИЗАРНО! Стадо слонови убиле ловокрадец!

Осомничениот ловокрадец бил убиен од стадо слонови што го налетало додека бегал од ренџерите на резерватот во Јужна Африка.

Тројца ловокрадци се обиделе да избегаат од чуварите на националниот парк Кругер, еден од најголемите природни резервати во Африка.

Еден осомничен подоцна бил фатен, а тој им рекол на ренџерите дека додека бегале од нив, ловокрадците наишле на стадо слонови и дека не е сигурен дали другите успеале да избегаат.

Ренџерс подоцна пронашол мртов човек згазен од слонови. Тие сè уште трагаат по третиот.

Тие се осомничени дека се обиделе да ловат носорози, а за време на истрагата откриено е дека имале пушка од голем калибар и секира.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote