in

Словенците, без ограничувања, ќе можат да се вакцинираат со АстраЗенека!

FILE PHOTO: A test tube labelled with the Vaccine is seen in front of AstraZeneca logo in this illustration taken, September 9, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Властите на Словенија се одлучија да го укинат ограничувањето кое неодамна беше ставено за вакцината АстраЗенека, со кое се забранува примање на вакцината за лица помлади од 60 години. Во блиска иднина, сега сите жители ќе можат да се вакцинираат со оваа вакцина.

Оваа одлука била донесена од страна на експертите за корона вирусот во оваа држава. Најпрвин властите со воделе според мислењето на Европската агенција за лековим но по подетална анализа утврдиле дека вакцината е безбедна.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote