in

WTFWTF

Тројца загинати во лавини во Словенија!

Две алпинисти и еден спасител на вода загинаа во лавини во Словенија, објавија тамошните власти.

Првите две жртви загинаа во лавина вчера утро на околу 40 километри северно од Љjубjана.

За време на операцијата за вадење на телата, имаше уште една лавина во која загина еден член на тимот, додека двајца беа повредени.

Спасувачките екипи беа евакуирани со воен хеликоптер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote