in , ,

WTFWTF Што?Што?

ШОКАНТНO И НЕВЕРОЈАТНО! Случајот Меси доби неверојатен пресврт!

Лионел Меси во солзи се прости од Барселона пред два дена, а сега од Шпанија доаѓа бомбастичната вест! Каталонците се борат со сите сили да го задржат во клубот

 

Според шпанските медиуми, Барселона контактирала со Лионел Меси и неговиот татко преку извршниот директор Феран Ревертер со цел да им ја претстави најновата понуда.

Оваа вест беше објавена од „Ла Портерија“, од каталонскиот „Бевете“. Прво, како бомба одекна веста дека ѕвездата на шпанскиот гигант ќе ја продолжи кариерата надвор од клубот каде што ја помина целата досегашна кариера, а сега следуваше нова експлозија. „Барселона ја испрати последната понуда до Меси“, насловот се појави во бројни реномирани медиуми, па тие разбудија надеж кај навивачите дека Меси сепак може да остане на „Ноу Камп“.

Според тврдењата на каталонскиот Бетевеве, на кој се повикуваа и бројни други медиуми како Мундо Депортиво и Оле, Барселона на најдобриот играч во историјата му ја понуди последната понуда.

Истиот извор наведува дека извршниот директор на клубот, Феран Ревертер, е „задолжен да работи на чудото“ и кој ќе се обиде да најде решение фудбалерот да остане пред да биде официјализиран неговиот трансфер во Пари Сен Жермен.

Асот се осврна на информациите што го обиколија светот, споредувајќи ја Барса со циркусот. Од друга страна, навивачите на Пари Сен Жермен со денови го чекаа Меси, дури и кампуваа покрај стадионот …

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote