in

Го отстранува тврдокорниот забен камен и жолтите наслаги! Направете мешавина од четири состојки, Ефектот ќе ве воодушеви!

Процесот се повторува седум дена!

Ако имате проблем со наслаги на забен камен на забите или забите пожолтиле од тутун, постои едноставен рецепт како да ги отстраните овие наслаги.

Сè што ви треба е една лажичка сода бикарбона, една лажичка лимон, една лажичка рендан ѓумбир и малку паста за заби.

Комбинирајте ги сите овие состојки. Користете ја смесата само по потреба, седум дена по ред, а потоа престанете, бидејќи лимонот и сода бикарбоната можат да бидат многу силни за забите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote