in

СМЕШНО ВИДЕО ОД КОЛАРОВ! Божиќња честитка како под казна!

Александар Коларов, капитенот на Србија и лев бек на Интер на свој начин им го честиташе на верниците Божиќ според Грегоријанскиот календар.

Голем број играчи се појавуваат на видеото објавено од Интер, но никој од нив не беше толку сериозен, па дури и намуртен како Коларов.

Капитенот на „орлите“ имаше неславен период зад себе затоа што не избори место на Европското првенство со Србија (пораз од Шкотска во финалето од плејофот/финалето на дивизијата Ц од Лигата на нациите), а потоа доби позитивен тест за коронавирус.

Иако италијанските медиуми на почетокот на декември објавија дека коронавирусот стои зад него, тој оттогаш не доби ниту една минута во тимот со „Џузепе Мес“.

Коларов со другите играчи го честиташе Божиќ, а тој кратко рече „како со казна“:

„Најдобри желби и среќен Божиќ на сите навивачи на Интер“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote