in

Инстаграм профилот на папата Франциско повторно лајкуваше фотографија на бикини модел! [ФОТО]

Неколку недели откако Ватикан започна истрага за сличен инцидент со полугола фотографија на бразилска манекенка, профилот на папата Франциско на Инстаграм повторно ја „лајкна“ непристојната фотографија.

Фотографиите кои кружат на социјалните мрежи покажуваат дека „одобрената сметка“ на Папата ја лајкуваше фотографијата на моделот на Маргот Фокс кој исто така е присутна на OnlyFans. Таа носеше проѕирен црн костим за капење.

Манекенката, која е модел на популарната веб-страница претежно користена материјали за возрасни, OnlyFans ја објавува својата гола содржина и се нарекува „кралица на градите“,. Таа се пошегува и рече „На Папата му се допадна мојата фотографија, тоа значи дека ќе одам во рајот“.

Twitter профилот на моделот може да го видите тука!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote