in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Смути со банана, спанаќ и какао: Само една чаша ќе ви даде енергија за целиот ден!

Направете вкусно смути полно со антиоксиданси

Во овој рецепт нема додаден шеќер, но единствениот извор на слатко е зрелата банана, а во подготовката се користи незасладено бадемово млеко наместо кравјо.

Денот можете да го започнете со ова смути, да се наградите после вежбање или да го задоволите гладот ​​на работа.

Потребни состојки:

  • 350 мл бадемово млеко
  • 200 грама спанаќ
  • 2 банани
  • 2 лажици какао
  • 1 лажица семе од чиа
  • ¼ лажички цимет

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и кратко изблендирајте, а по желба додадете неколку коцки мраз.
Иако можете да го пиете ова смути подоцна во текот на денот, имајте на ум дека е највкусно во моментот кога ќе го истурите од блендерот во чашата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote