in

Смути од киви

Пијте со киви банана и ѓумбир.

Состојки:

  • 1 голема банана
  • 4 киви
  • парче ѓумбир
  • 2 лажички кафеав шеќер или мед
  • 1 мала чаша свежо исцеден сок од портокал
  • Неколку лисја нане

Подготовка:

Излупено киви и банана, исечете ги на прстени и ставете во блендер

Додадете исечен ѓумбир, а потоа и другите состојки, и измешајте сè заедно.

Истурете го подготвениот пијалок во чаши и сервирајте.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote