in

Време е да се направат тешки избори за тестенините!

Изберете која тестенина највеќе ја сакате!

 • Прашање од

  Дали повеќе би сакале да имате цел живот снабдување со шпагети болоњезе, или доживотно снабдување со рамен?

  • Болоњезе
  • Рамен
 • Прашање од

  Шпагети и ќофтиња, или шпагети и сос од месо?

  • Месо сос
  • Кофтиња
 • Прашање од

  Дали сакате трошки од леб на вашиот мак и сирење, или не?

  • Да
  • Не
 • Прашање од

  Кој би го одбрале ако треба да го јадете СЕКОЈ ДЕН ВО ЖИВОТОТ?

  • Пад таи
  • Ков меин
 • Прашање од

  Кога би бирале измеѓу лазања и касио е пепе, кое би избрале?

  • Лазања
  • Касио е пепе
 • Прашање од

  Изберете јадење исполнето со печурки!

  • Говедски строганоф
  • Пилешка марсала

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote