in

Квиз за Бостон Селтикс

 • Прашање од

  Колку шампионски титули имаат освоено Бостон?

  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
 • Прашање од

  Колку шампионски прстени има Bill Russell?

  • 5
  • 7
  • 9
  • 11
 • Прашање од

  Кој е најдобар стрелец во историјата на Селтикс?

  • Paul Pierce
  • John Havlicek
  • Larry Bird
  • Bill Russell
 • Прашање од

  Колку пати Селтикси играле против Лејкерси во финалето на НБА?

  • 13
  • 14
  • 12
  • 11
 • Прашање од

  Larry Bird има освоено колку MVP награди?

  • 3
  • 2
  • 4
  • 5
 • Прашање од

  Која екипа освен Лејкерс успеала да ги победи Селтикс во финалето?

  • 76ерс
  • Бакс
  • Хокс
  • Вориорс

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote