in

Квиз за Game of Thrones

Само вистинските фанови ќе го одговорат без да погрешат.

 • Прашање од

  На фразата “Valar Morghulis” најчесто се одговара со:

  • Valar Dohaeris
  • Morghulis Valar
  • Valar Rohnas
  • Valar Gogo
 • Прашање од

  Како можете да го изгасите дивиот огин (Wildfire)?

  • Со вода
  • Со крв од змеј
  • Со песок
  • Со сончева светлина
 • Прашање од

  Освен dragonglass која е единствената супстанца која убива White Walker?

  • Weirwood
  • Valyrian Steel
  • Wildfire
  • Не постои таква супстанца
 • Прашање од

  Колку пати Beric Dondarrion бил вратен во живот?

  • 7
  • 4
  • 5
  • 6
  • 6
 • Прашање од

  Како се вика омилената мачка на Tommen Lannister?

  • Battle Pus
  • Little Lion
  • Ser Pounce
  • Prince Fuzzy
 • Прашање од

  Како е името на мечот на Ned Stark?

  • Ice
  • Oathkeeper
  • Widow’s Tail
  • Northguard

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote