in , ,

Трансфер сезоната почна! Краток квиз за актуелните реализирани транфсери [КВИЗ]

Дознај колку си во тек со актуелниот (Лето 2020) фудбалски трансфер маркет!

 • Прашање од

  1. Босанскиот репрезентативец од Јувентус замина во?

  • Борусија Дортмунд
  • Шалке
  • Фенербахче
  • Барселона
 • Прашање од

  2. Чилеанецот Алексис Санчез, сензационално помина во редовите на?

  • Интер
  • Бајер Леверкузен
  • Милан
  • Реал Мадрид
 • Прашање од

  3. Хрватскиот играч за врска, Иван Ракитич помина во редовите на?

  • Валенсија
  • Хетафе
  • Севиља
  • Реал Мадрид
 • Прашање од

  5. Ашраф Хакими прејде во редовите на?

  • Борусија Дортмунд
  • Интер
  • Галатасарај
  • Манчестер Сити
 • Прашање од

  5. Бразилскиот штопер Тиаго Силва прејде во редовите на?

  • Челзи
  • Леичестер
  • Сао Паоло
  • Фулхам
 • Прашање од

  6. Тимо Вернер од редовите на Лајпциг премина во Англискиот прволигаш?

  • Челзи
  • Манчестер Јунајтед
  • Леичестер
  • Арсенал
 • Прашање од

  7. Donny van de Beek премина во редовите на?

  • Тотенхем
  • Арсенал
  • Манчестер Јунајтед
  • Волверхемптон
 • Прашање од

  8. Данскиот репрезентативец Simon Kjaer од Севиља премина во?

  • Милан
  • Малага
  • Фенербахче
  • Атланта
 • Прашање од

  9. Artur, кој ги бранеше боите на Барселона, со трампа замина во?

  • Милан
  • Хофенхајм
  • Јувентус
  • Елче
 • Прашање од

  10. Младиот Kai Havertz премина во редовите на?

  • Ливерпул
  • Арсенал
  • Челзи
  • Манчестер Јунајтед

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote