in

СлаткоСлатко

Колку поени ќе добиете од овој тест за белото чоколадо? [КВИЗ]

Чоколадото е најголемата слабост на многумина од нас. Па, колку одблизу ја познавате најубавата форма на чоколадо, белото чоколадо?

 • Прашање од

  Да почнеме. Каде е земјата каде што за прв пат се појави белото чоколадо?

  • Швајцарија
  • Белгија
  • Јужна Африка
  • Конго
 • Прашање од

  Па, кога излезе ова бело чоколадо?

  • 1850-тите
  • 1910-тите
  • 1930-тите
  • 1960-тите
 • Прашање од

  Кажи ми дали има какао во белото чоколадо?

  • Има!
  • Нема
 • Прашање од

  Што мислите, која полесно се топи?

  • Бело чоколадо
  • Темно чоколадо
 • Прашање од

  Која е бојата на квалитетно бело чоколадо?

  • Бела со нијанси на жолто
  • Бела како млекото!
 • Прашање од

  Што не е во состојката на белото чоколадо?

  • Масло од какао
  • Млеко
  • Ванила
  • Шекер

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote