in

Прашања на кои фановите на Star Wars и Han Solo мора да ги знаат одговорите! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Со кои зборови Хан Соло ја опишува the force во Star Wars?

  • silly faith
  • simple tricks and nonsense
  • wizard stuff
  • a waste of time
 • Прашање од

  Хан Соло го добива Millennium Falcon од кого?

  • Watto
  • Jabba the Hutt
  • Lando Calrissian
  • Darth Vader
 • Прашање од

  За што го користи Хан најчесто својот вселенски брод?

  • За транспортирање на луѓе
  • За шверцување
  • За рентање
  • За тркање
 • Прашање од

  Како се вика копилотот на Хан?

  • Luke
  • r2-d2
  • Chewbacca
  • C-p30
 • Прашање од

  Како се вика синот на Хан?

  • Фин
  • Бен
  • Пое
  • Маул
 • Прашање од

  Кој глумец ја толкува улогата на Хан Соло?

  • Alden Ehrenreich
  • Harrison Ford
  • и двата глумци

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote