in

Дознајте кој италијански десерт сте вие! [ТЕСТ]

Ајде да одредиме кој класичен италијански десерт ја привлекува вашата душа.

 • Прашање од

  1. Изберете го вашиот пол!

  • Машко
  • Женско
 • Прашање од

  2. Колку години имаш?

  • -18
  • 18-24
  • 25-34
  • 35-44
  • 45-64
  • 65+
 • Прашање од

  3. Од долу наведените италијански имиња, изберете едно!

  • Aldabella
  • Allecra
  • Blanca
  • Bertrando
  • Bruno
  • Ceasario
 • Прашање од

  4. Која професија највише ви лежи на срце?

  • Новинарство
  • Право
  • Земјоделство
  • Кулинарство
  • Пекарство
  • Кројач/ка
 • Прашање од

  5. Кој спорт го фаворизираш највеќе?

  • Кошарка
  • Одбојка
  • Скијање
  • Голф
  • Пливање
  • Фудбал
 • Прашање од

  6. Одберете зеленчук кој би сакале да биде во вашето јадење

  • Карфиол
  • Морков
  • Компир
  • Краставица
 • Прашање од

  7. За крај, кој ви беше (ви е) омилен час во училиште?

  • Историја
  • Музичко
  • Ликовно
  • Физичко
  • Биологија
  • Математика

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote