in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Елза од Фрозен и Бела од Убавицата и Ѕверот се поврзани? Тежок квиз кој ќе ве намачи! [КВИЗ]

Серијал од најинтересните квизови! Квиз кој ќе ве натера да размислите и дознаете нови нешта!

 • Прашање од

  1. Елза од Фрозен и Бела од Убавицата и Ѕверот се поврзани

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  2. О.Ј Симпсон требал да го глуми легендарниот Терминатор но Џејмс Камерон одлучил за Арнолд Шварценегер бидејки Симпсон бил премногу “мирен„ за таа мрачна улога.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  3. Голата слика на Кејт Винслет во Титаник е всушност нацтрана од страна на Леонардо ди Каприо

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  4. Првиот филм на Scream бил заснован на вистински убиства во Флорида?

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  5. Николас Кејџ ја одбил понудата за улога на Гандалф од Господар на Прстените

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  6. Џек Николсон вперил вистински пиштол кон Леонардо ди Каприо во филмот The Departed бидејќи мислел дека сцената не е доволно интензивна

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  7. Филмовите E.T. и Poltergeist требале да бидат ист филм

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote