in

СлаткоСлатко

Квиз за љубителите на играта FIFA 21! [КВИЗ]

Најновата игра на FIFA, 21! Проверете го вашето гејмерско знаење со овој квиз!

 • Прашање од

  Кои се опциите кои можете да правите во опцијата Volta Football?

  • Да играте кошарка
  • Да бидете судија
  • Да играте уличен фудбал на различни локации
  • Да биде дозволено играње со рака
 • Прашање од

  Кој е највисоко рангиран играч во играта?

  • Роналдо
  • Нејмар
  • Меси
  • Мбапе
 • Прашање од

  Што значи кратенката FUT?

  • FIFA’s Ultimate Teams
  • Footballing Uber Turkey
  • FIFA Ultimate Team
  • French Ugly Team
 • Прашање од

  Кое од следниве не е како опција во FIFA21?

  • Career Mode
  • Volta Football
  • UEFA Champions League
  • Freestyle Matchmaking
 • Прашање од

  Најлошо рангиран фудбалер е Imanol Cárdenas во FIFA.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Кој од следните стадиони не е достапен во FIFA21?

  • Anfield
  • Donbass Stadium
  • King Power Stadium
  • The Royal Albert Hall

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote