in

СлаткоСлатко

Проверете го вашето знаење за светскиот фудбал! [КВИЗ]

Дали сте љубител на фудбалот? Овој квиз е за вас!

 • Прашање од

  Кој го освои првото Светско Првенство во 1930 година?

  • Германија
  • Бразил
  • Уругвај
 • Прашање од

  На кој натпревар Марадона го даде голот со рака?

  • Аргентина-Германија
  • Аргентина-Англија
  • Аргентија-Италија
 • Прашање од

  Која е државата со најмногу освоени Светски првенства?

  • Шпанија
  • Бразил
  • Франција
  • Аргентина
  • Италија
  • Германија
 • Прашање од

  Кој Јужно Корејски играч беше истеран од тимот бидејки и даде гол на Италија во 2002 година?

  • Ahn Jung-Hwan
  • Park Ji-Sung
  • Lee Chun-Soo
 • Прашање од

  Кој европски тим има просечно најмногу навивачи по утакмица?

  • Интер
  • Манчестер Јунајтед
  • Баерн Минхен
  • Борусиа Дортмунд
  • Барселона
  • Манчестер Сити
 • Прашање од

  Кој играч има дадено најмногу голови на Светско првенство?

  • Пеле
  • Роналдо
  • Клосе
  • Габриел Баптиста

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote