in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

ГЛАВНИ ГРАДОВИ! Кој е главниот град на Шкотска? [КВИЗ]

Главни градови. Кои се главните градови на овие држави!

 • Прашање од

  Кој е главниот град на Хаити?

  • Хавана
  • Порт’о Принц
  • Велингтон
  • Лима
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Узбекистан?

  • Сана
  • Порто Ново
  • Ташкент
  • Велингтон
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Романија?

  • Букурешт
  • Сибиу
  • Орадеа
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Коста Рика?

  • Тимпу
  • Џорџтаун
  • Фунафути
  • Сан Хосе
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Шкотска?

  • Глазгов
  • Единбург
  • Вишав
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Косово?

  • Прешево
  • Приштина
  • Ѓаковица
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Португалија?

  • Порто
  • Авеиро
  • Лисабон
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Данска?

  • Копенхаген
  • Билунд
  • Оденс
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Финска?

  • Турку
  • Порво
  • Хелсинки
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Никарагва?

  • Сао Томе
  • Манагва
  • Н’Дажема
  • Сен Џонс
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Гренада?

  • Сен Џорџс
  • Хараре
  • Хелсинки
  • Нај Пи Тав
 • Прашање од

  Кој е главниот град на Перу?

  • Лима
  • Мадрид
  • Паликир
  • Хараре

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote