in

Дали глуми во Lord of the Rings или во Harry Potter? (КВИЗ)

Тестирај го своето знаење во областа на глумците. Обиди се да одговориш точно во кој филм глумат овие глумци. Господар на Прстените или пак Хари Потер?

 • Прашање од

  Anthony Hopkins?

  • Harry Potter
  • Lord of the Rings
  • Не глуми во овие 2 филма
 • Прашање од

  Harry Melling?

  • Lord of the Rings
  • Harry Potter
  • Не глуми во овие 2 филма
 • Прашање од

  Sir Ian McKellen?

  • Harry Potter
  • Lord of the Rings
  • Не глуми во овие 2 филма
 • Прашање од

  Ian Holm?

  • Lord of the Rings
  • Harry Potter
 • Прашање од

  Robbie Coltrane?

  • Harry Potter
  • Lord of the Rings
  • Не глуми во овие 2 филма
 • Прашање од

  Eddie Redmayne?

  • Yes
  • No
  • Не глуми во овие 2 филма

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote