in

СлаткоСлатко

Најфилмското место на планетата! Колку добро го познавате Холивуд? (КВИЗ)

Скоро сите блокбастери се направени во Холивуд! Проверете го вашето знаење!

 • Прашање од

  Како се вика висококатницата во Die Hard?

  • Nakatomi Plaza
  • Empire State Building
  • Burj Khalifa
  • Tribune Tower
 • Прашање од

  Во кој филм Robert De Niro ја кажува познатата фраза „You talkin’ to me?“

  • The Irishman
  • Taxi Driver
  • Heat
  • Goodfellas
 • Прашање од

  За кој филм Steven Spielberg го освои својот прв Оскар?

  • E.T
  • Schindler’s List
  • Jurassic Park
  • Saving private Ryan
 • Прашање од

  Кој глумец се глуми себеси во филмот Zombieland?

  • Brad Pitt
  • Will Smith
  • Woody Harrelson
  • Bill Murray
 • Прашање од

  Кој е најпрофитабилниот филм во историјата со рејтинг R?

  • Deadpool
  • The Matrix Reloaded
  • It
  • Joker
 • Прашање од

  Колку сонца има на родната планетата на Luke Skywalker – Tatooine?

  • 1
  • 2
  • 3
  • Ниту едно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote