in

СлаткоСлатко

Кој е главниот пејач на познатата група Coldplay?! Интересен квиз! Одговорете брзо![КВИЗ]

Продолжува серијалот од најинтересните квизови! Квиз кој ќе ве натера да размислите и дознаете нови нешта!

 • Прашање од

  1. Каде се наоѓа мостот Golden Gate Bridge?

  • Лондон
  • Сан Франциско
  • Маракеш
 • Прашање од

  2. Кој е главниот пејач во Coldplay?

  • Chris Martin
  • Chester Benington
  • Ricky Martin
 • Прашање од

  3. Во модата, кратенката YSL значи:

  • Yves Saint Lorenzo
  • Yves Saint Lauren
  • Yves Saint Laureno
 • Прашање од

  4. Кој е главниот град на Косово?

  • Приштина
  • Призрен
  • Прешево
 • Прашање од

  5. Колку кругови има во логото на олимписките игри?

  • 5
  • 4
  • 6
 • Прашање од

  6. Кој е главниот град на Гана?

  • Акра
  • Маракеш
  • Кејп Таун
 • Прашање од

  7. Кој е главниот град на Азербејџан?

  • Јулфа
  • Гања
  • Баку

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote