in

СлаткоСлатко

„Сите новородени бебиња плачат на нотата ЛА!“ Интересен квиз по општа култура кој ќе ве намачи! [КВИЗ]

Збир од прашања по општа култура кои ќе го измерат вашето знаење и научат нешто ново!

 • Прашање од

  Хемиската формула на солот е NaHC

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Еден грам памук може да задржи 23 грама вода!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Светското првенство во фудбал на жени во 2019 го освои репрезентацијата на Америка!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Некои желки можат да дишат преку задникот.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  “Baby One More Time” беше првиот сингл на Britney Spears!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Сите новородени деца плачат на нотата La!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Бојата на медот е секогаш во нијанса на жолта и жолта боја!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Златото е најдобриот спроводник!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Земја со најмногу соседи е Русија!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Рагби тимот се состои од 12 играчи!

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote