in

Што?Што?

Дали би сакале да одите во иднината или да се вратите во минатото? [ТЕСТ]

Со овој краток тест ќе одредите дали сакате да одите во минатото или иднината!

 • Прашање од

  Изберете го вашиот пол!

  • Машко
  • Женско
 • Прашање од

  Колку години имате?

  • -18
  • 18-24
  • 25-34
  • 35-44
  • 45-64
  • 65+
 • Прашање од

  Да моравте да изберете нешто од долу понудените, кое би избрале?

  • 200 години живеење без да осетите мирис
  • 15 години живеејќи секој ден среќни
  • Цел живот да живеете богат но да ги изгубите вашите сакани
 • Прашање од

  Изберете едно од долу наведените!

  • Да бидете невидливи. Но само еднаш во годината
  • Да можете да го читате мозокот на луѓето, но и тие вашиот
  • Да ги лечите само непознатите луѓе
 • Прашање од

  Кога ќе речеме “А4„ што прво ви паѓа на памет?

  • 1
  • 2
 • Прашање од

  Дали мислите дека секој пад има поврат?

  • Има некои падови кои го закочуваат човекот засекогаш
  • Ако си паднал/а, си паднал/а. Нема поврат
  • Како што сум паднал така ќе се повратам
 • Прашање од

  Без студирање и учење, која професија би ја избрале?

  • Доктор
  • Писател
  • Книговодител
  • Актер
 • Прашање од

  Ако закасните на некој состанок, што е вашиот изговор?

  • Се извинувам ако ме чекаше
  • Ќе се направам наудрен/а
  • Ќе ја кажам најдобрата лага да се оправдам
  • Јас воопшто не каснам, нема потреби од било какви оправдувања

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote