in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Еднорогиот коњ е националното животно на Шкотска?! Интересен квиз од општ карактер! [КВИЗ]

Квиз кој ќе ве натера да размислите и дознаете нови нешта!

 • Прашање од

  1. Принцот Хари е повисок од принцот Вилијам

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  2. Симболот на хороскопскиот знак водолија е тигар

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  3. Маракеш е главен град на Мароко

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  M&M значи Mars and Moordale

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  5. Еднорогиот коњ е националното животно на Шкотска!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  6. Серијата “Friends” има 219 епизоди

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote