in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Кој класичен автомобил е за тебе? [ТЕСТ]

Љубители на класични автомобили?! овој квиз е за вас. Одговорете на неколку прашања и дознајте кој класичен автомобил е за вас!

 • Прашање од

  1. Какви очекувања имате од еден автомобил?

  • Сила на мотор
  • Изглед
  • Економија на гориво
  • Стабилност и удобност
 • Прашање од

  2. При купување на класичен автомобил која карактеристика најмногу ве привлекува?

  • Да има популарно минато
  • Да биде футуристична за своите години
  • Да биде икона на еден период
 • Прашање од

  3. Каков вид на кола највеќе те привлекува?

  • Автомобил со озбилен изглед
  • Спортски
  • Романтичен
  • Нежен
 • Прашање од

  4. Имате класична кола.. што понатаму?

  • Веднаш ќе ја испробам
  • Ќе ја чувам во гаража, не ја возам воопшто
  • Би ја возел и по лоши патишта
  • Би гледал да ја продадам за поголеми пари
 • Прашање од

  5. Ако твојот омилен класичен автомобил би бил животно, од следниве кое би било?

  • Лав
  • Коњ
  • Мечка
  • Орел
 • Прашање од

  6. Која своја особина би ја посакала од својот автомобил?

  • Удобна и брза
  • Релаксирачка
  • Љубител на луксуз
  • Силна и издржлива

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote