in

СмешноСмешно

Квиз за овошје и зеленчук! [КВИЗ]

Кое од следните е овојше а кое зеленчук! Ќе се намачите!

 • Прашање од

  1. Кое од долу наведените е овошје?

  • Домат
  • Праз
  • Спанаќ
 • Прашање од

  2. Кое од долу наведените е зеленчук?

  • Модар патлиџан
  • Бамја
  • Пиперка
 • Прашање од

  3. Тиквата, дали е овошје или зеленчук?

  • Овошје
  • Зеленчук
 • Прашање од

  4. Маслинката, дали е овошје или зеленчук?

  • Овошје
  • Зеленчук
 • Прашање од

  5. Зелката, дали е овошје или зеленчук?

  • Овошје
  • Зеленчук
 • Прашање од

  6. Авокадото, кое е богато со витамините А, Ц и Е, дали е овошје или зеленчук?

  • Овошје
  • Зеленчук

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote