in

Дали ги знаеш победниците на ЛШ од овие години?! [КВИЗ]

Следите фудбал? Кои се победниците во долунаведените години?

 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2014?

  • Барселона
  • Ливерпул
  • Реал Мадрид
  • Интер
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2011?

  • Манчестер Јунајтед
  • Челси
  • Барселона
  • Реал Мадрид
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2012?

  • Манчестер Јунајтед
  • Челси
  • Барселона
  • Реал Мадрид
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2013?

  • Борусија Дортмунд
  • Реал Мадрид
  • Барселона
  • Баерн Минхен
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2010?

  • Баерн Минхен
  • Порто
  • Интер
  • Барселона
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2018?

  • Манчестер Сити
  • Ливерпул
  • Јувентус
  • Реал Мадрид
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 1997?

  • Баерн Минхен
  • Шалке
  • Борусиа Дортмунд
  • Барселона
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2009?

  • Баерн Минхен
  • Милан
  • Барселона
  • Реал Мадрид
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2008?

  • Манчестер Сити
  • Манчестер Јунајтед
  • Барселона
  • Реал Мадрид
 • Прашање од

  Која екипа ја освои ЛШ во 2002?

  • Порто
  • Милан
  • Реал Мадрид
  • Барселона

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote