in

УбавоУбаво

Дали некогаш сте се запрашале кој град е совршен за вас? Одговорете и дознајте! (ТЕСТ)

Одговори ги следните прашања и ние ќе ти кажеме кој град најмногу одговара на твојот карактер.

 • Прашање од

  Кое е твоето омилено кафе?

  • Еспресо
  • Капучино
  • Преферирам чај
  • Ванила Лате
 • Прашање од

  Што можеш да јадеш без да ти здосади?

  • Чоколадо и сладолед
  • Пица
  • Пилешко
  • Хот Дог
 • Прашање од

  Која од овие работи сакаш најмногу да ја направиш?

  • Да патуваш во далечна дестинација
  • Да леташ со падобранец
  • Да испробаш нови нешта
  • Да се восхитуваш на убави градби
 • Прашање од

  Одбери пијалок

  • Црвено вино
  • Кока Кола
  • Мохито
  • Чај
 • Прашање од

  Која е најдобрата карактеристика што сакаш да ја има твојот партнер?

  • Смисла за хумор
  • Убавина
  • Пари
  • Интелигенција
 • Прашање од

  Кој е твојот омилен спорт?

  • Тенис
  • Кошарка
  • Фудбал
  • Е-спорт

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote