in

СлаткоСлатко

Која земја кој јазик зборува? [КВИЗ]

Квиз кој ќе го измери вашето знаење за официјалните јазици во земјите!

 • Прашање од

  Украина

  • Украински
  • Дијалект
 • Прашање од

  Ангола

  • Анголски
  • Португалски
 • Прашање од

  Бенин (Западна Африка)

  • Англиски
  • Француски
 • Прашање од

  Доминиканска Република

  • Шпански
  • Португалски
 • Прашање од

  Мароко

  • Марокански
  • Арапски
 • Прашање од

  Иран

  • Ирански
  • Персиски
 • Прашање од

  Шведска

  • Германски
  • Шведски
 • Прашање од

  Сан Марино

  • Италијански
  • Француски

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote