in

Кој лик си од The Office? (ТЕСТ)

 • Прашање од

  Како би те опишале другарите?

  • Лојален
  • Шармантен
  • Амбициозен
  • Храбар
  • Мистериозен
 • Прашање од

  Одбери некоја храна која би ја јадел од досада

  • Јагоди
  • Краставица
  • Сендвич со крем
  • Чипс
  • Кикирики
 • Прашање од

  Омилена шега на Џим?

  • Кога го става спојувачот на Двајт во желе
  • Кога се облекува како Двајт
  • Кога му исрпаќа на Двајт пораки од иднината
  • Кога изнајмува актор да го глуми него
  • Кога му ги става работите на Двајт во украсна хартија
 • Прашање од

  Одбери омилена фраза од Мајкл Скот

  • That’s what she said
  • I am Beyonce, always
  • Well, well, well, how the turntables
  • Dwight you ignorant slut
  • Would I rather be feared or loved? Easy. Both. I want people to be afraid of how much they love me
 • Прашање од

  Одбери лик со кој би отишол на кафе

  • Angela
  • Phyllis
  • Andy
  • Oscar
  • Jan
 • Прашање од

  Кое е твоето хоби?

  • Yes
  • No
  • Гледање серии
  • Немам хоби
  • Прошетка во природа

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote