in

Кој лик сте од Umbrella Academy? (ТЕСТ)

 • Прашање од

  Како би те опишал најдобриот пријател?

  • Смотан
  • Шармантен
  • Романтичен
  • Лојален
  • Опасен
  • Претпазлив
 • Прашање од

  Одбери еден суперхерој:

  • Batman
  • Superman
  • Black Panther
  • Spiderman
  • Black Widow
  • Wonder Woman
 • Прашање од

  Што правиш во слободно време?

  • Спијам
  • Се допишувам
  • Одам на шопинг
  • Гледам ТВ
  • Готвам
  • Спортувам
 • Прашање од

  Одбери десерт:

  • Крофна
  • Сладолед
  • Чоколадо
  • Чискејк
  • Милкшејк
  • Пудинг
 • Прашање од

  Доколку можеш, каде би патувал во времето?

  • Yes
  • No
  • Натпреварот на Мухамед Али против Сони Листон во 1965
  • Слетувањето на месечината
  • Правењето на првиот телевизор
  • Во добата на викинзите

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote