in

Квиз за кучињата! Погоди ја расата на кучето од фотографијата [КВИЗ]

Дали ќе успееш да ја погодиш расата на кучето од сликата?

 • Прашање од

  Која раса е кучето?

  • Сибирска Хаска
  • Аљаски Маламут
  • Волк
 • Прашање од

  Која раса е кучето?

  • Самојед
  • Шиба Ину
  • Хаска
 • Прашање од

  Која раса е кучето?

  • Чивава
  • Амерички ескимо
  • Сараби
 • Прашање од

  Која раса е кучето?

  • Кане Корсо
  • Доберман
  • Питбул
 • Прашање од

  Која раса е кулето?

  • Белгиски овчар
  • Германски овчар
  • Самојед
 • Прашање од

  Која раса е кучето?

  • Златен ретривер
  • Ретривер
  • Ротвајлер
 • Прашање од

  Која раса е кучето?

  • Сибирска хаска
  • Шиба Ину
  • Самојед
 • Прашање од

  Која раса е кучето?

  • Хаска
  • Италиски Грејхаунд
  • Џек Расел Териер

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote