in

Квиз за мачките! Погоди ја расата на мачката од фотографијата! [КВИЗ]

Погоди ја расата на мачката од фотографијата! [ТЕСТ]

 • Прашање од

  Која раса е мачката?

  • Норвешка планинска мачка
  • Јапонска мачка
  • Бенгалска мачка
 • Прашање од

  Која раса е мачката?

  • Егзотична кратко влакно
  • Бомбајска мачка
  • Руска плава мачка
 • Прашање од

  Која раса е мачката?

  • Девон Рекс
  • Сијамска мачка
  • Шкотски фолд
 • Прашање од

  Која раса е мачката?

  • Иранска агора
  • Турска агора
  • Белгиска агора
 • Прашање од

  Која раса е мачката?

  • ЛаПерм
  • Пикси Боб
  • Турски Ван
 • Прашање од

  Која раса е мачката?

  • Тојгер
  • Ориентална долго влакно
  • Сомалиска

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote