in

Дали можете да погодите која рок група е основана прва? (КВИЗ)

Фан сте на рок музиката? Пробајте да го решите овој квиз!

 • Прашање од

  Да започнеме со легендите!

  • The Beatles
  • The Rolling Stones
 • Прашање од

  Најдобрите преставници на психоделична музика

  • Pink Floyd
  • King Crimson
 • Прашање од

  Вокали кои го сменија светот

  • Led Zeppelin
  • The Doors
 • Прашање од

  Кои “металци„ први стапија на сцена?!

  • Metallica
  • Megadeth
 • Прашање од

  “…Bye bye happiness.”

  • The Everly Brothers
  • The Beach Boys
 • Прашање од

  Нешто од „помодерните“ изведувачи!

  • Nirvana
  • Red Hot Chili Peppers

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote