in

СлаткоСлатко СмешноСмешно

Колку ги владеете странските серии? [КВИЗ]

Колку добро ги знаете ситниците во странските серии! Пробајте да ги решите прашањата од овој квиз!

 • Прашање од

  Кој е писателот на романот на кој серијата “13 Reasons Why„ е базирана?

  • Jay Asher
  • George R. R, Martin
  • Piper Kerman
  • Laine Moriarty
 • Прашање од

  Која е серијата која беше најпродавана во Њујорк Тајмс за 2014 година?

  • Big Little Lies
  • Sherlock
  • Handmaid’s Tale
  • Outlander
 • Прашање од

  Во серијата La Casa De Papel, кој беше условот на професорот за грабежот на печатницата?

  • Сите пари од печатницата да се донесат кај професорот
  • Да се убие секој кој работи во печатницата
  • Никој да не ги допре парите кои се печатени со официјално решение
 • Прашање од

  Која беше причината за ослепувањето на Мат Мурдок, познат како Daredevil?

  • Било вбризгано течност во неговите очи
  • При расправија го изгубил видот
  • Во сообраќајна несрека во очите му прснала хемиска супстанца
 • Прашање од

  Во серијата American Gods, како се вика ликот познат како татко на Викинзите одраз на Один.

  • Mad Sweeney
  • Mr. Wednesday
  • Mr. Nancy
 • Прашање од

  Од која серија е ликот на силуетата?

  • The Walking Dead
  • Wikings
  • Black Mirror

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote