in

Колку знаеш за серијата How I Met Your Mother? (КВИЗ)

 • Прашање од

  Каде се случува дејството во серијата?

  • Бруклин
  • Менхетен
  • Чикаго
  • Сан Франциско
 • Прашање од

  Што тетовира Ted во 3та сезона?

  • Еднорог
  • Името на Robin
  • Пеперутка
  • Името на неговата мајка
 • Прашање од

  Во 4 сезона 22 епизода, Barney тврди дека спиел со колку жени?

  • 100
  • 55
  • 500
  • 200
 • Прашање од

  Која девојка го остава Ted на олтарот?

  • Stella
  • Victoria
  • Robin
  • Natalie
 • Прашање од

  Како е името на локалот кадешто групата постојано се собира?

  • Brady’s Pub
  • Ace of Clubs
  • MacLaren’s Pub
  • Central Perk
 • Прашање од

  Како се вика првиот син на Lily и Marshall?

  • Mickey
  • Mitchell
  • Michael
  • Marvin

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote