in

Што е најлошо во затворот според Prison Mike? КВИЗ за серијата THE OFFICE!

 • Прашање од

  Што е најлошо нешто во затворот според Prison Mike?

  • Храната
  • Туширањето
  • Дементорите
  • Чуварите
 • Прашање од

  Како се вика роботот на Michael Scarn во Threat Level Midnight?

  • johnny 5
  • Samuel L. Chang
  • dwight
  • c-3po
 • Прашање од

  Како се вика компанијата за свеќи на Jan?

  • Starlight
  • Serenity by Jan
  • Mystical Journey
  • Nirvana
 • Прашање од

  Која е професијата на бившиот дечко на Nellie?

  • Припитомувач на лавови
  • Кловн
  • Магионичар
  • Сметководител
 • Прашање од

  Кој ја кажал следната фраза: A human can go on living several hours after being decapitated.

  • Ryan
  • Andy
  • Creed
  • Dwight

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote