in

СмешноСмешно

Квиз за една од најпопуларните игри во светот, Minecraft! (КВИЗ)

Љубител сте на играта Minecraft? Пробајте да го решите овој квиз!

 • Прашање од

  Кој од следниве елементи не може да се искористи за да направите оклоп?

  • Дијамант
  • Кожа
  • Дрво
  • Железо
 • Прашање од

  Со кој од следниве можете да ја загреете вашата фурна?

  • Јаглен
  • Лава
  • Дрво
  • Сите од наведените
 • Прашање од

  Со која алатка се вадат камења и руди?

  • Секира
  • Копач
  • Лопата
  • Меч
 • Прашање од

  Кои блокови реагираат на гравитација?

  • Дрво и чакал
  • Песок и земја
  • Песок и чакал
  • Дрво и земја
 • Прашање од

  Скелетоните испуштаат коски, свињите месо, а што испуштаат зомбињата?

  • Ништо
  • Коски
  • Расипано месо
  • Мозоци
 • Прашање од

  Во што можете да чувате лава и вода?

  • Чаша
  • Термос
  • Кофа
  • Фурна

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote