in

СмешноСмешно Што?Што?

Квиз по општа култура кој сигурно ќе ве намачи! [КВИЗ]

Квиз со кој ќе се намачите! Пробајте да го решите без да погрешите!

 • Прашање од

  Површината на Иран е поголема од Турција

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Чикаго, Барселона, Рома и Истанбул се на иста географска ширина

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Најнаселениот град во Европа е Истанбул

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Да не беа диносаурусите, птиците немаше да постојат

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Не можете да голтате и дишете истовремено

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Бројот -1.1 е поголем од бројот -1.01

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Слоновите можат да дишат преку задникот

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote