in

СмешноСмешно СлаткоСлатко УбавоУбаво WTFWTF НервозенНервозен Што?Што? ТаженТажен

Одговорите на овој квиз тешко се наоѓаат на интернет! [КВИЗ]

Квиз кој ќе ве намачи со своите одговори!

 • Прашање од

  Огладневте и порачавте суши! Кое од долунаведените не доаѓа во прилог?

  • Васаби
  • Кисел ѓумбир
  • Едамаме
 • Прашање од

  За што служел познатиот историски експеримент во Лос Аламос, Ново Мексико?

  • Атомска бомба
  • Астрономија
  • Нуклеарна енергија
 • Прашање од

  Кој руски претседател беше критикуван дека се појавува во реклами на компании како Пица Хут и Луј Витон?

  • Владимир Путин
  • Михаил Горбачов
  • Борис Јелцин
 • Прашање од

  Кој грчки филозоф се шетал со фенер во рака среде бел ден?

  • Диоген
  • Сократес
  • Аристотел
 • Прашање од

  Писателот на “Fight Club” која професија ја правел за да ги запознае подобро луѓето?

  • Автомеханичар
  • Таксист
  • Банкар

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote